ОБУКА ЗА ПРВА ПОМОШ И ЗАШТИТА ОД СТРАНА НА ОО ЦРВЕН КРСТ - ВЕЛЕС

Општинската организација на Црвениот крст- Велес, во рамките на своите активности, како дел од кампањата "Биди и ти херој во твоето училиште", денес во просториите на ОУРЦ "Маца Овчарова" за вработените во училиштето одржа обука за прва помош и заштита.

СРЕЌЕН ПОЧЕТОК НА НОВАТА УЧЕБНА ГОДИНА!

Драги наши ученици, ви посакуваме среќен почеток на новата учебна година. Започнуваме од среда, 01.09.2021 година. Ве очекуваме да ја започнеме успешно новата учебна година , да испишуваме нова страница, полна со смеа, игра, забава, другарство и љубов.

Дисеминација на проектот „Модернизација на образованието на учениците со попреченост“

Во просториите на училиштето се реализираше дисеминација на проектот „Модернизација на образованието за учениците со попреченост“